^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Zespół "Red Mellow"Red Mellow_0Wywiad Anny Szymborskiej z krakowskim zespołem Red Mellow...
Zespół Red Mellow powstał w październiku 2010 z inicjatywy Adriana Kościółka - basisty oraz kompozytora z Krakowa, który zaprosił do współpracy swoich przyjaciół, gitarzystę Tomasza Sobola, perkusistę Grzegorza Ziernickiego oraz saksofonistę Dariusza Rybkę, z którymi w latach 1999-2004 wspólnie tworzył krakowski zespół So What grający muzykę autorską.
"Co nam w duszy gra"

Red Mellow- Młody nie skażony komercjalizmem Zespół wnoszący świeży powiew Rocka na Polską Estradę. Zespół tworzy grupa przyjaciół w składzie: Grzegorz Wilk – wokal, Adrian Kościółek – kompozytor/basista, Tomasz Sobol – gitara, Grzegorz Ziernicki – perkusja, Dariusz Rybka – saksofon.


Red Mellow_1 AS - Kto wpadł na pomysł stworzenia zespołu?
RM - Sam pomysł założenia zespołu krążył w nas od dłuższego czasu jako, że znamy się już długie lata i współpracowaliśmy razem przy różnych projektach. Kiedyś tworzyliśmy razem zespół grający muzykę autorską (zespół So What). Na co dzień jesteśmy przyjaciółmi. Sama inicjatywa należała do mnie (mówi Adrian Kościółek – lider zespołu) ale nie musiałem długo namawiać chłopaków. W efekcie mamy zespół Reed Mellow i własne studio w którym tworzymy.

AS - Skąd taka nazwa i co oznacza ?
RM - Nazwę wybraliśmy wspólnie. Znów pomysły podsunąłem ja ( AK ) ale konsultacje i wybór były zespołowe. Red Mellow - dlatego, że czasem jest Red czyli "mocno rockowo", a czasem Mellow czyli "łagodniej".

AS - Jaką muzykę gracie i do jakiej publiczności jest kierowana ?
RM - Nasza muzyka skierowana jest do wszystkich ludzi lubiących dobrą piosenkę. Nie ograniczamy się do wieku, płci odbiorcy czy nawet gatunku muzycznego. Jest to muzyka około rockowa ale najważniejsze dla nas by to była dobra piosenka.

AS - Jesteście nowym zespołem na rynku muzycznym, możecie pochwalić się jakimiś osiągnięciami ?
RM - Jesteśmy bardzo młodym zespołem. Aktualnie pracujemy nad materiałem muzyczno-koncertowym, który docelowo będzie wydany. Jak na razie jest już gotowy Singiel promocyjny. Na singlu umieściliśmy piosenkę "Własne niebo", która będzie naszą piosenką "startową" . Jesteśmy w trakcie nagrywania teledysku promującego tą piosenkę. Singiel jak i teledysk będzie można usłyszeć i zobaczyć w dobrych stacjach radiowych oraz telewizyjnych.

AS - Wokalista Grzegorz Wilk jest w zespole czy śpiewa dla Was gościnnie?
RM - Grzegorz został zaproszony do stałej współpracy przez Nas czyli zespół Red Mellow. Na co dzień Grzegorz ma swój autorski zespół, w którym gra zupełnie inną muzykę niż z nami. Po prostu pewnego dnia, spotkaliśmy się i spodobały mu się "nasze klimaty", nie powielające jego twórczości ani też innych jego projektów i tak o to ruszyła machina.

AS - Kto dla Was pisze muzykę i teksty?
RM - Teksty dla nas pisze młody, zdolny, warszawski tekściarz oraz dziennikarz Paweł Kawałek.

AS - Kiedy pierwsza Płyta?
RM - Jak już wspomniałem ( AK ) płyta Singiel pt."Własne niebo" już jest. Można ją zakupić u nas, na koncertach oraz w Internecie np.w iTunes. Mamy w planach wydanie płyty EP lub LP ale to dopiero za jakiś czas, gdy już wszystko będzie gotowe.

AS - Planujecie trasę koncertową? Gdzie chcielibyście zagrać?
RM - Trasa koncertowa będzie dopiero gdy cały materiał koncertowy będzie gotowy. Obecnie planujemy krótkie występy promocyjne w paru miejscach w Polsce.

AS - Co sądzicie o programach telewizyjnych lansujących młode talenty ,, X Factor ‘’ ,, Mam Talent’’ itp.? Chcielibyście wystąpić w takim programie?
RM - Każdy wybiera, co dla niego dobre. My nie widzimy się w tego typu programach. Tam bardziej chodzi o show niż o dobrą muzykę ale na pewno taki program daje szybką popularność na którą "normalnie" trzeba długo pracować.
Konkursy piosenki to natomiast coś zupełnie innego. Myślę ( AK ), że tam moglibyśmy spróbować swoich sił.

AS - W zeszłym roku startowaliście na Eurowizję i nieudało się (moim zdaniem nie słusznie). Traktujecie to jako porażkę?
RM - Eurowizja to była tzw. szybka, testowa akcja. Padło na nią gdyż po prostu była najbliżej terminowo. Nie była celem samym w sobie. Bardziej interesowała nas reakcja ludzi, która była bardzo pozytywna. Dało nam to dodatkowy bodziec do tworzenia nowych piosenek w podobnym stylu i zmotywowało do pójścia w kierunku dobrej piosenki. Po prostu to "co nam w duszy gra". Wierzymy, że nasza muzyka będzie mogła zagościć na polskiej scenie oraz będzie w stanie się podobać, znaleźć szerszego odbiorcę.

AS - Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?
RM - Mamy mocny team:) Czujemy w sobie siłę i wierzymy, że możemy wiele. Czas pokaże co nam się uda.

AS - Przyjdzie Wam się zmierzyć z potężną machiną jaką jest show biznes. Jesteście gotowi na krytykę, a być może na wielki sukces?
RM - Najważniejsza jest świadomość. Jesteśmy dojrzałymi ludźmi oraz muzykami. Na co dzień słuchamy różnej muzyki. Mamy swój system wartości, świadomość tego co chcemy robić, co tworzyć. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że ilu ludzi, tyle gustów. Wiemy, że poza ludźmi, którym nasza muzyka spodoba się, będą i tacy którym się ona zwyczajnie nie spodoba. Pozostając w szacunku do ich zdania, będziemy skupiać się dalej na tym co "nasze" i kreować własny styl. Nie tolerujemy natomiast złośliwości, którą po prostu ignorujemy.

AS - Czego Wam życzyć w imieniu redakcji ?
RM - Wiarę mamy:) Trzeba nam jeszcze dużo siły i wytrwałości.

AS - W imieniu redakcji życzę Wam sukcesów oraz trwania w Waszych zamierzeniach i siły żeby przyszłe sukcesy udźwignąć :-)

Z zespołem Red Mellow rozmawiała Anna Szymborska


Zespół tworzą:
Adrian Kościółek - gitara basowa, leader­
Tomasz Sobol - gitara
Dariusz Rybka - saksofon
Rafał 'Karmel' Muszyński - instrumenty klawiszowe
Grzegorz Ziernicki ­ - perkusja
Grzegorz Wilk - wokalistawww.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright