^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Apokalipsa: I wojna światowa (2013)

Apocalypse-WWIApokalipsa: I wojna światowa / Apocalypse: World War 1; (2013) - Lektor / PL; Gatunek: Wojenny, Dokumentalny; Czas: 4 godz. 20 min.; Reżyseria: Isabelle Clarke, Daniel Costelle; Scenariusz: Isabelle Clarke, Daniel Costelle; Produkcja: Francja; Narrator: François Arnaud, Mathieu Kassovitz; Materiały archiwalne: Kaiser Wilhelm II, King George V, Joseph Joffre, Erich Ludendorff, Philippe Pétain, Tsar Nicholas II, Woodrow Wilson...
Kiedy 28 czerwca 1914 r. bośniacki Serb Gawriło Princip zastrzelił w Sarajewie następcę tronu Austro-Węgier arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga i jego żonę Zofię, wydarzenia w Europie nabrały rozpędu niczym przewracające się kostki domina. Miesiąc później armia Austro-Węgier zaatakowała Serbię, którą oskarżyła o udział w zamachu. W obronie Serbii stanęła Rosja sprzymierzona z Francją i Wielką Brytanią. Będące w sojuszu z Austro-Węgrami Niemcy zajęły neutralne Belgię i Luksemburg, zaatakowały też Francję. Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Niemcom. Imperium osmańskie zaatakowało Rosję, a Japonia stanęła po stronie sojuszniczej Wielkiej Brytanii. Rosja zaatakowała Niemcy. W 1915 r. Włochy napadły na Austro-Węgry, a Bułgaria na Serbię. Rok później do wojny po stronie Serbii, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii i Japonii przyłączyła się Rumunia, a w 1917 r. - USA.
Jesienią 1918 r. wszystkie strony miały już tak dość, że zaczęły podpisywać zawieszenia broni.


        Apokalipsa I wojna światowa. Furia. - Produkcja: USA; Czas: 47 min.

        Apokalipsa I wojna światowa. Strach. - Produkcja: USA; Czas: 44 min.

        Apokalipsa I wojna światowa. Piekło. - Produkcja: USA; Czas: 44 min.

        Apokalipsa I wojna światowa. Wściekłość. - Produkcja: USA; Czas: 44 min.

        Apokalipsa I wojna światowa. Wybawienie. - Produkcja: USA; Czas: 44 min.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright