^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Bułgarska Mafia (2011)

Once Upon a Time in the EastBułgarska Mafia / Once Upon a Time in the East; (2011) - Lektor / PL; Reżyseria: Demir Yanev; Produkcja: Bułgaria; Gatunek: Dokumentalny;; Czas: 1 godz. 36 min.;...
Historia Bułgarskiej mafii opowiedziana oczami pisarza Georgi Stojewa ,w swoich książkach Stojew dokonywał wręcz genezy bułgarskiej przestępczości zorganizowanej,często też bohaterowie jego książek występowali pod prawdziwymi nazwiskami,czym oczywiście nagrabił sobie poważnych problemów,warto też dodać, że sam Stojew to ex-gangster także były zapaśnik, Stojew został zastrzelony w Sofii w 2008.
Obraz współczesnej Bułgarii i jej polityki oczami byłego zapaśnika, pisarza kryminałów i mafiosa Georgi Stojewa. Stojew opowiada o przemianach ustrojowych, jakie nastąpiły w jego kraju w latach 90. Zdradza, że w tamtych czasach do rządu garnęli się wszyscy: kryminaliści, byli więźniowie, zapaśnicy a zarazem członkowie gangów, oszuści i ochroniarze. Dzięki wypowiedziom autora poczytnych kryminałów widzowie poznają mechanizmy rządzące bułgarskim społeczeństwem....
Bułgaria w obliczu upadku komunizmu stanęła do walki o wolność i demokrację. W latach 90. tysiące ludzi wyszło na ulice z nadziejami na świetlaną przyszłość. Nikt wtedy nie myślał o ciemnej stronie kapitalizmu.
Do rządu garnęli się wszyscy: kryminaliści, byli więźniowie, sportowcy, głównie zapaśnicy i zarazem członkowie gangów, oszuści i ochroniarze. To właśnie ci ludzie prywatyzowali Bułgarię, która 20 lat później dołączyła do Unii Europejskiej. O tym, jak dziś wygląda bułgarska polityczna scena, opowiada były zapaśnik, pisarz kryminałów w i mafioso Georgi Stojew. W dokumencie "Bułgarska mafia" wykorzystano także ostatnie wywiady ze Stojewem, cytaty z jego książek oraz materiały telewizyjne i zdjęciowe. Dynamiczna struktura filmu eksponuje osobowość pisarza i mechanizmy, które rządzą bułgarskim społeczeństwem. Stojew mówi, że mafia jest wspierana przez polityków, ba, bez polityków mafia nie istnieje, korupcja i morderstwa na zlecenie to chleb powszedni, a życie w tym kraju nie ma żadnej wartości. Sam został zastrzelony na ulicy w Sofii w 2008 roku.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright