^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Rosja - tęsknota za imperium (2012)

Rosja.Tęsknota za imperiumRosja, tęsknota za imperium / Russia, Nostalgic for the Empire; (2012) - Lektor / PL; Reżyseria: Barbara Necek; Producent: Barbara Necek; Produkcja: Belgia, Francja; Gatunek: Dokumentalny;; Czas: 0 godz. 53min.;...
26 grudnia 1991 roku ZSRR rozpadł się na 15 niepodległych państw, z których największe - Rosja - jest jego spadkobiercą. Reżyserka Barbara Necek próbuje odpowiedzieć na pytanie, jakie relacje łączą dziś Moskwę z byłymi satelitami - wspólna przeszłość czy nowa forma imperializmu. O intencjach rosyjskich polityków świadczą słowa byłego premiera Władimira Putina, który publicznie wygłasza opinie, że upadek Związku Sowieckiego był największą katastrofą XX wieku.
Rok po upadku Związku Radzieckiego prezydent Jelcyn oświadczył To definitywny koniec Imperialnej Rosji. Dziesięć lat później jego następca W. Putin odpowiedział: Upadek Związku Radzieckiego był największą katastrofą XX wieku.
Dokument szuka odpowiedzi na pytanie jakie dziś są realne stosunki Moskwy z byłymi satelitami? Czy łączy ich wspólnie dzielona przeszłość czy nowa forma imperializmu? Realizatorzy prowadzą nas od granicy rosyjsko - chińskiej, do Wschodniej Europy, przez Azję Centralną i Syberię, odkrywając wraz z nami peryferie rosyjskiego świata. Nie zapominając o Moskwie, jej elitach i politykach. Przyglądamy się więc Moskwie, Ukrainie, Gruzji i Kazachstanowi, pochylamy się nad problemem źródeł energii, a także rozwojem stosunków ze Wschodem: Chinami, Japonią i Koreą.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright