^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Mormoni / The Mormons (2007)

the mormonsMormoni / The Mormons; (2007) - Lektor / PL; Gatunek: Dokumentalny; Czas: 1 godz. 18 min; Produced & Directed by: Helen Whitney; Written by: Helen Whitney, Jene Barnes; Editor: Ted Winterburn; Produkcja: USA....
Historia religii mormonów Dokument ukazujący życie wyznawców Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dnia Ostatniego. Historia religii mormonów Dokument ukazujący życie wyznawców Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych Dnia Ostatniego. Założył go w USA w 1830 roku Joseph Smith - charyzmatyczny przywódca utrzymujący, że miewa wizje. Jest on autorem świętej "Księgi Mormona", tekstu spisanego jakoby ze złotych płytek odnalezionych przez Smitha w miejscu wskazanym mu przez anioła. Doktryna mormońska łączy w sobie wątki chrześcijaństwa, judaizmu i objawienia zawarte w "Księdze Mormona". Smith ogłosił w niej m.in, że Chrystus ukazał się pierwszym amerykańskim osadnikom. Dziś mormoni żyją w różnych obszarach Stanów Zjednoczonych, przede wszystkim jednak w stanie Utah, gdzie w Salt Lake City znajduje się ich główna świątynia. Wyznanie Kościoła Chrystusa rozprzestrzenia się coraz bardziej, jego wyznawcy żyją w różnych częściach świata, także w Polsce. Znawcy twierdzą, że wiara mormonów może stać się jedną z ważniejszych religii.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright