^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Sonderkommando Auschwitz-Birkenau...

Sonderkommando Auschwitz-Birkenau (2008)Sonderkommando Auschwitz-Birkenau / Sonderkommando Auschwitz-Birkenau; (2008) - Lektor / PL; Reżyseria: Emil Weiss; Scenariusz: Emil Weiss; Muzyka: Abraham Spector; Produced by: Thierry Garrel co-producer, Emil Weiss; Produkcja: Michkan World Production ARTE France; Gatunek: Dokumentalny, Historyczny; Czas: 52 min...
Francuski film dokumentalny przybliżający nam proces przywożenia, gazowania i palenia Żydów w Auschwitz, opisywany przez członka Sonderkommando - polskiego żyda, 86-letniego Henryka Mandelbauma. Sonderkommando to specjalny "oddział" złożony z więźniów przywiezionych do Auschwitz. Siłą byli oni zmuszani do doprowadzania innych więźniów do komór gazowych - często musieli prowadzić własne rodziny i przyjaciół na pewną śmierć. W filmie Henryk Mandelbaum opowiada swoją historię przechadzając się z dziennikarzem po obozie, dokładnie pokazuje plan dawniej istniejących krematoriów, potrafi określić gdzie dokładnie kładziono ciała i jak układane były w piecach. Wszystko to sprawia, że mimo swej prostoty, jest to bardzo przejmujący i poruszający dokument.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright