^Wróć do Góry

Facebook Like Button

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

hair saloonFacet budzi się po kilkutygodniowym piciu, cały siny i zarośnięty. Idzie do łazienki, staje przed lustrem i zaczyna się sobie przyglądać, intensywnie przy tym myśląc. Nagle słyszy z kuchni: - Mietek, zjesz śniadanie? Facet wali się w łeb i mówi: - A... Mietek.

+48 509-435-688
admin@abckomputera.com.pl

abckomputera.com.pl

o komputerach i nie tylko . . .

Supermocarstwo / Superpower (2008)

SuperpowerSupermocarstwo / Superpower; (2008) - Lektor / PL; Reżyseria: Barbara-Anne Steegmuller; Scenariusz: Barbara-Anne Steegmuller, David Chilton; Produkcja: USA; Gatunek: Dokumentalny; Czas: 1 godz. 59 min.; Obsada: Christy Johnson, Max Carter, Eric L. Haney, Jeff W. Jones, Karen Kwiatkowski, Noam Chomsky, Morgan Reynolds, Robert Griffiths...
Po drugiej wojnie światowej Stany Zjednoczone zyskały niezwykle silną pozycję w świecie, bo jako jedyne, wielkie państwo miały niezniszczoną gospodarkę i bombę atomową. Jak doszło do tego, że światowa potęga została atakowana przez terrorystów na rodzimym gruncie? Autorzy filmu postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. Prezydent Eisenhower w przemówieniu pożegnalnym ostrzegał przed powstaniem kompleksu militarno - przemysłowego, który może zagrozić swobodom demokratycznym. Wydaje się, że właśnie do tego doszło. CIA za przyzwoleniem prezydenta obala demokratycznie wybrane rządy w innych krajach, gdy służy to gospodarczym interesom USA. Władze na mocy sfałszowanych informacji atakują inne państwa i toczą wojny. W więzieniach znajdujących się poza granicami kraju, amerykańskie wojsko więzi i torturuje podejrzanych o terroryzm. Nic więc dziwnego, że Amerykanie wzbudzają nienawiść i chęć zemsty u obywateli państw, które tak potraktowali. Równocześnie zaś agencje wywiadowcze inwigilują mieszkańców USA. Kongres przyjmuje ustawy, które odbierają obywatelom prawa. Korupcja, nadużywanie władzy, kłamstwa i oszustwa. Bez końca można przytaczać przykłady, które przestawiają nam autorzy filmu. Wyłania się z nich niepokojący obraz. Czy rzeczywiście w USA władzę przejęła oligarchia wojskowa wspomagana przez wielką finansjerę? A korzystając z potęgi WTO, MFW i Banku Światowego kontrolują także kolejne, ubogie kraje? Jeśli tak rzeczywiście jest, co w tej sytuacji można zrobić? Odpowiedzi udzielają osoby, które szeroko mówią o nadużyciach amerykańskich władz i od lat z nimi walczą, ponosząc liczne ofiary. Tylko mała, zaangażowana grupa może odmienić świat. Jeśli będziemy samodzielnie myśleć, działać zgodne z naszymi przekonaniami, zdołamy dokonać zmiany na lepsze i zwyciężyć tę groźną potęgę militarno - finansową. Film nagradzany na: Twin Cities Arts 2008, Moving Picture Film Contest w Phoenix 2008, Route 66 Int Film Festival Springfield 2008, August Sun Film & Television Festival Los Angeles 2008, El Sawy Int Film Festival Egypt 2009, Int Film Festival South Africa 2009.

www.vrota.pl
Agencja Ślubna "Pink Ring" - GDAŃSK
www.twojewiadomosci.com.pl

abckomputera.com.pl - 2010 copyright